ludowcy.eu

Gienek 04.03.2021

Pompy i ich zastosowanie

Polecane: Fotowoltaika Radomsko

Pompy to nowa technologia, która znalazła zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. W tym artykule przedstawimy krótkie omówienie ich zastosowań i przyjrzymy się dwóm najważniejszym typom pomp: pompom w powietrzu i przetwarzaniu cieczy.

Pompy

Pierwszy typ pomp to pompy ciśnieniowe. Pozwalają zwolnić i regulować ciśnienie w zależności od przyłożonego nacisku. Mają też szereg dodatkowych funkcji. Umożliwiają kontrolę ciśnienia poprzez instalację różnych zaworów, takich jak zawory tłokowe lub zawory odcinające azot. Bardzo ważnym, popularnym typem pomp są rurki ciśnieniowe. Za każdym razem, gdy ciśnienie wzrasta, zawory zamykają się automatycznie. Oznacza to, że z urządzenia nie powinna wydostawać się woda. W przypadku zaworów wynika również, że urządzenie nigdy nie powinno być używane pod wysokim ciśnieniem. Z drugiej strony położenie tłoczyska na wale tłoka wpływa na ciśnienie. W takim przypadku ważne jest, aby skalibrować ciśnienie przed uruchomieniem pompy.

Drugi typ pomp to pompy sterowane automatycznie. Składają się z panelu sterowania i elektrozaworu. Wirniki wału tłoka są napędzane przez amortyzator ciśnieniowy. Na panelu sterującym znajdują się czujniki, które określają ciśnienie i jeśli wartość ciśnienia jest większa od zadanej przez czujniki, zawór otwiera się. Jeśli ciśnienie spada, zawory zamykają się automatycznie. Ten typ pomp może być sterowany silnikiem elektrycznym i elektrozaworem. Możliwe jest również zastosowanie modułu sterującego pompą znajdującego się wewnątrz pojazdu. Pozwala to na kalibrację ciśnienia i regulację wydajności pompy poprzez zmianę napięcia zasilania.

Którą pompę wybrać do naszego pojazdu?

Dobrym rozwiązaniem jest wybór pompy automatycznej i pompy ciśnieniowej. Wybór pompy zależy od jej przeznaczenia. Pompki automatyczne przydadzą się do dużych samochodów dostawczych, a ciśnieniowe do mniejszych aut. Jedno jest pewne, obie pompy to niezwykle wygodne rozwiązanie.

Polecane: Silesia Term pompy ciepła

Tagi: ciśnieniowe, zawory, pompy, zastosowanie, automatycznie, pompy do wody, pompy ciepła, pompy głębinowe, pompy ciepła panasonic, pompy ciepła cena,