ludowcy.eu

Gienek 14.12.2020

Harmonogram incydentów:

Łańcuch bloków Bitcoin jest wspólnym sekretem między wszystkimi węzłami sieci. Nikt nie kontroluje ani nie zastępuje sieci Bitcoin. To właśnie ten poziom bezpieczeństwa sprawia, że ​​bitcoin jest tak atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnej bankowości.

Sieć Bitcoin składa się z setek tysięcy komputerów, na których jest zainstalowany tradycyjny klient bitcoin. Te komputery nie mają własnego klucza prywatnego, więc nie można ich używać do wysyłania ani odbierania bitcoinów. Zamiast tego są kontrolowane przez sieć użytkowników sieci, która pozostaje taka sama bez względu na to, kto jest podłączony do sieci.

Sieć Bitcoin składa się z setek tysięcy maszyn, z których każda ma klucz prywatny, do którego ma dostęp tylko właściciel portfela, na którym są zainstalowane. Wszystkie te maszyny mają oddzielny węzeł bitcoin, do którego ma dostęp tylko właściciel portfela w tym węźle.

Kluczem do zrozumienia sieci Bitcoin jest to, jak ona działa? Bitcoin działa w strukturze w kształcie tortu, gdzie każdy węzeł reprezentuje pojedynczy portfel. U podstawy drzewa znajduje się aktualnie niewykryty węzeł główny, który bacznie obserwuje całą sieć

Tagi: waluty wirtualne,